21:23:58 26.04.2024
Stiri

Cinci goluri în CINCI MECIURI şi Zlatan i-a înnebunit pe englezi. Ce propunere a primit Ibrahimovic de la Manchester United

Sport 11.09.2016 17:01 Vizualizări1477 Autor: Ziarul National

Atacantul suedez Zlatan Ibrahimovic a înscris cinci goluri în primele cinci meciuri jucate pentru Manchester United, iar oficialii de pe Old Trafford vor să îi ofere prelungirea contractului, până în 2019, informează Mirror, citat de prosport.ro.

Ibrahimovic a semnat în această vară un contract valabil pe un an, cu opţiune de prelungire pe încă unul, cu Manchester United. Însă, britanicii nu doar că îi vor activa prelungirea respectivă, ci îi vor oferi lui Ibrahimovic posibilitatea de a rămâne pe Old Trafford până la finalul sezonului 2018-2019, când acesta se va apropia de vârsta de 38 de ani.

Potrivit sursei citate, fotbalistul suedez i-a impresionat pe cei de la Manchester United prin condiţia sa fizică, deşi în octombrie va împlini 35 de ani. Ibrahimovic a fost integralist în toate cele cinci partide disputate în acest sezon de formaţia pregătită de Jose Mourinho şi a marcat cinci goluri - unul cu Leicester City, în Supercupa Angliei, unul cu Bournemouth, în prima etapă de campionat, încă două cu Southampton, în etapa a treia, şi încă unul, sâmbătă, cu Manchester City, în ultimul meci jucat în Premier League.

Manchester United a fost învinsă, sâmbătă, scor 1-2, de Manchester City şi ocupă locul 3 în clasamentul din Premier League, cu nouă puncte obţinute în primele patru etape.