03:06:41 07.05.2024
Stiri

VIDEO // Artur Ioniță a marcat cel mai frumos gol al etapei în Seria A. Hellas LUPTĂ în continuare pentru evitarea retrogradării

Sport 20.02.2016 21:57 Vizualizări2993 Autor: Ziarul National

Internaționalul moldovean, Artur Ioniţă, a fost unul dintre cei mai buni jucători ai echipei Hellas Verona în derby-ul cu Chievo, scor 3-1. Mijlocașul naționalei noastre a avut o șansă mare de a marca cu capul, la scorul de 2-1 pentru echipa sa, însă portarul advers a scos miraculos mingea de pe linia porții. Totuși, Artur a reușit să marcheze în minutele de prelungire ale meciului, atunci când cei de la Chievo forțau egalarea.

Artur Ioniță a recuperat un balon la 22 de metri de poarta adversă și a șutat puternic, cu efect, la încheietura barelor. Astfel, internaționalul nostru a marcat cel mai frumos gol al etapei din Italia.

Ioniță, care o lungă perioadă a fost accidentat, a marcat cel de-al treilea gol al sezonului și al cincilea de când evoluează în Seria A.

Artur e unicul moldovean care evoluează în Seria A, unul dintre cele mai puternice campionate din lume.