Tabela a fost deschisă încă din primele minute ale partidei.  Unicul gol al meciului fiind marcat în minutul 4, de Bejan care a înscris  cu un şut de la distanţă.

Tot în prima repriză, Surdu a marcat în poarta dacilor, însă golul a fost anulat pe motiv de off-side.

În repriza secundă, formaţiile şi-au împărţit mai multe ocazii, însă toate au fost nereuşite. Astfel, partida s-a încheiat cu scorul de 1-0.

Antrenorul principal al formaţiei din Orhei , Iurie Osipenco nu s-a arătat mulţumit de evoluţia echipei sale în acest meci.

IURIE OSIPENCO, antrenor Milsami:
„Cred că asta a fost cea mai rea joacă, în tot timpul aceasta de când sunt eu la Milsami. Absolut nimic nu s-a primit  azi. O joacă foarte groaznică. Eu cred că trebuie nişte schimbări aici, cred că e timpul deja.”

După acesta etapă, Dacia continuă să-şi menţină prima poziţie cu  23 de puncte, în timp ce Milsami Orhei se află pe treapta a 4 cu 15 puncte la activ.

Din cauza participării Naţionalei Moldovei în cadrul preliminariilor lui Euro-2016, vor urma două săptămâni de pauză în care echipele îşi vor putea analiza greşelile pentru a evolua mai bine în campionat.