Echipa din Hînceşti a avut în Victoria Bardar un adversar accesibil, de care a trecut la pas, cu un 4-0 care a calificat prim-divizionara în optimile Cupei Moldovei.

Tabela a fost deschisă de Ambros în minutul 5, acesta preluând în plasă din marginea careului mic al adversarilor.

Golul de 2-0 a fost opera lui Şumchin, jucătorul celor de la Petrocub marcând în poarta goală după ce a driblat elegant portarul advers.

3-0 s-a făcut chiar înainte de pauză. Barcari a scăpat din marcajul fundaşilor de la Victoria şi a reluat în poartă o centrare venită de pe partea dreaptă.

Scorul final a fost stabilit de acelaşi Şumchin, care a interceptat o pasă greşită a adversarilor şi a înscris cu un şut plasat la colţul lung.

Calificarea în optimile de finală ale Cupei Moldovei au mai reuşit fotbaliştii de la Ungheni, după victoria cu 1-0 înregistrată, în prelungiri, împotriva celor de la Edineţ. O altă formaţie din eşalonul secund care va lupta în faza superioară este CF Găgăuzia, care a trecut cu 3-2 de jucătorii de la FC Sireţi.