(VIDEO) Surprize uriașe în etapa a 4-a de Premier League

Chelsea Londra și FC Liverpool, două dintre candidatele la titlu, au fost învinse sâmbătă, ambele pe teren propriu, în cadrul etapei a 4-a din Premier League.

Chelsea a înregistrat deja a doua înfrângere în acest sezon. Elevii lui Jose Mourinho au fost învinși pe Stamford Bridge, cu 2:1, de către Crystal Palace. Sako (62) și Ward (81) au marcat pentru oaspeți, în timp ce Falcao a egalat pentru gazde, în minutul 79.

FC Liverpool, echipă care începuse sezonul cu 2 victorii și un egal pe terenul lui Arsenal, a pierdut pe teren propriu cu West Ham, scor 0:3. Lanzini (3), Noble (29) și Sakho (90) au marcat într-un meci în care gazdele au jucat cu un om mai puțin din minutul 52, când Coutinho a fost eliminat.

Aceste rezultate au favorizat Manchester City, echipă care a înregistrat al 4-lea succes și conduce detașat în clasament. City a învins cu 2:0 nou-promovata Watford. Sterling a marcat primul gol de când a ajuns la „cetățeni” (47), iar Fernandinho (56) a închis conturile.