Remize în Italia
Sport 8 aprilie 2019, 15:30 | 1131

Juventus a ratat șansa de a devenit matematic campioană încă din această etapă. Napoli a obținut un punct în duelul cu Genoa.

Napoli a jucat cu un om în plus încă din minutul 25 al meciului cu Genoa. Sturaro a fost eliminat, pe baza reluărilor video, pentru un fault dur. Mertens a deschis scorul cu un şut de la distanţă. Chiar şi în zece, Lazovic a egalat pe finalul primei reprize. După pauză, Ionuţ Radu a închis perfect poarta celor de la Genoa. Căpitanul naţionalei de tineret a României a avut câteva intervenţii incredibile. S-a terminat 1-1, rezultat care o duce pe Juventus şi mai aproape de un nou titlu în Serie A. Inter și Atalanta au oferit o remiză fără goluri. Inter este pe 3, la cinci puncte de principalele urmăritoare, Milan și Atalanta.