Evghenii Lozovi, în debutul meciului, a putut deschide scorul, dar şutul său nu a ajuns între buturile adverse, urmat peste câteva minute de ocazia lui Eugen Cociuc.

În minutul 53 a venit primul gol al partidei. Cmelik a recuperat o minge pierdută uşor de fotbaliştii Daciei, i-a pasat lui Jelic, iar acesta a punctat pentru 1-0.

Acelaşi Jelic, peste doar şase minute, şi-a trecut în cont dubla şi a urcat avantajul echipei sale la 2-0.

Cociuc a avut o mare ocazie pe final de meci, dar şutul acestuia a trecut milimetric de bara porţii slovacilor. Pe lângă golul de onoare a mai trecut şi Lozovi, dar mingea a lovit bara.

Totuşi acesta a venit în minutul 80, când Maxim Mihaliov a executat perfect o lovitură liberă de la 18 metri direct în plasa adversă. După acest gol, publicul şi-a împins de la spate favoriţii, dacii având ocazii importante de a egala, dar nu au găsit ţinta, meciul terminându-se cu 2-1 pentru oaspeţi.

Returul se va juca peste o săptămână la Zilina, unde dacii sunt obligaţi să înscrie de două ori, fără a primi gol, pentru a se califica în turul al treilea.