/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 792: Paradoxul invaziei, condiția NATO și demisie la Kiev! Rusia amenință că va ataca Polonia

/VIDEO/ Selecționată Moldovei U-18, a reușit să scoată o remiză, scor 2-2, în confruntarea cu România

missing
27 octombrie 2017, ora 19:07

Naționala României a deschis scorul în minutul 43 prin Farcaș, după o deviere greșită a portarului. Românii au dublat avantajul în minutul 48 prin Sefer, după o acțiune individuală.

Moldovenii nu s-au dat bătuți și au reușit să egaleze. Mai întâi Bălan a redus din diferență în minutul 87. Ca mai apoi Osipov să stabilească scorul final de 2-2. Al doilea duel dintre cele doua selecționate va avea loc mâine, la Centrul de Pregătire al Selecționatelor Moldovei de la Vadul lui Vodă.