(VIDEO) Moment inedit: Un fotbalist jamaican și-a făcut un selfie cu Messi chiar pe teren

Argentina a învins la limită Jamaica, scor 1-0, și și-a asigurat prezența în sferturile de finală ale Copei America, de pe primul loc al Grupei B.

Pentru Lionel Messi, meciul cu jamaicanii a fost unul aparte pentru că a bifat prezența cu numărul 100 în tricoul „pumelor”. Dar și adversarii argentinienilor au fost emoționați de întâlnirea mai ales cu starul Barcelonei.

La finalul partidei, care s-a disputat sâmbătă noapte, atacantul celor din Jamaica, Deshorn Bown (24 de ani), legitimat la Vaalerenga, a ținut morțis să-și facă o fotografie cu Messi.

„Messi, Messi, un selfie te rog! Messi, Messi, selfie te rog!”, i s-a adresat atacantul lui Messi.

Acesta din urmă nu a schițat niciun gest, nu i-a dat nicio replică, dar s-a uitat în telefonul lui Brown, care a fost schimbat în minutul 78, după care a plecat spre vestiare.