(VIDEO) Europa League: FCSB învinge pe Lugano și își consolidează poziția de lider

Echipa de fotbal FCSB a învins formația elvețiană FC Lugano cu scorul de 2-1 (0-1), joi seara, pe Luzern Arena din Lucerna, în Grupa G a Europa League.

”Roș-albaștrii” s-au impus prin golurile marcate de Constantin Budescu (58) și Junior Morais (64), respectiv Mattia Bottani (14), la capătul unui meci cu două reprize complet diferite.

FCSB a făcut o primă jumătate de meci foarte slabă, dar și-a revenit după pauză și a reușit să întoarcă scorul.

Echipa lui Nicolae Dică e lider în Grupa G, cu șase puncte după două etape, iar în etapa a treia va juca tot în deplasare, cu formația israeliană Hapoel Beer Sheva, pe 19 octombrie, care are trei puncte, la fel ca Plzen. luganu nu a acumulat niciun punct.