(VIDEO) Start dezastruos de sezon pentru Real Madrid: Încă 2 puncte pierdute pe Bernabeu

Real Madrid, fără Cristiano Ronaldo suspendat, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, cu formaţia Levante, în etapa a treia a campionatului spaniol.

Meciul disputat la ora 14:00, una total neobișnuită pentru Real într-o zi de sâmbătă, a început foarte prost pentru gazde, care au gol după numai 12 minute, la o greșeală în apărare a lui Carvajal.

Lucaz Vasquez a egalat până la pauză, dar madrilenii nu au mai marcat, în ciuda unui forsing extraordinar pe final de meci, când a fost eliminat și Marcelo, pentru un gest necontrolat.

După 3 etape, Real Madrid are doar 5 puncte, înregistrând cel mai modest start de sezon din ultimii ani.