În partida disputată la Vaduz, gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Wieser, iar Boghiu, cu două minute înainte de pauză a readus egalarea.

Întâlnirea a fost condusă de o brigadă de arbitri din Cehia în următoarea componenţă: Libor Kovarik – arbitru la centru, ajutat de asistenţii Jiri Molacek şi Ivo Nadvornik şi arbitrii adiţionali Petr Ardeleanu şi Karel Hrubes. Al 4-lea oficial este Jakub Hrabovsky. Observator de arbitri a fost desemnat Lassin Isaksen (Insulele Feroe), iar Delegat – Jacob Erel (Israel).

A fost al doilea meci direct între cele două echipe. Pe 15 noiembrie 2014, la Chişinău, la fel în Preliminariile EURO-2016, Liechtenstein s-a impus cu scorul 1-0.

Cu acest rezultat, consemnăm a 12-a partidă consecutivă în care Moldova nu reuşeşte să câştige. Selecţionata noastră ocupă ultimul loc în grupa G, cu doar două puncte obţinute în şase meciuri disputate, între care două partide au fost cu Liechtenstein.

În următoarea partidă, tricolorii vor juca în deplasare cu Austria, pe 5 septembrie.

Într-o altă partidă a grupei, Rusia a pierdut meciul cu Austria, scor 1-0.