(VIDEO) Debut extraordinar în Premier League; 7 goluri și răsturnări de scor în Arsenal – Leicester

Debut extraordinar în noul sezon de Premier League. Arsenal Londra s-a impus vineri, cu scorul 4:3, în fața celor de la Leicester City, într-o partidă spectaculoasă și cu răsturnări de scor.

După doar două minute, francezul Lacazette a marcat primul său gol în tricoul lui Arsenal, fiind cel mai rapid prim gol dintr-un campionat în istoria Premier League.

Okazaki a egalat imediat, pentru ca Vardy să o aducă în avantaj pe Leicester. Welbeck a marcat apoi pentru 2-2, chiar înainte de pauză. Era însă doar începutul nebuniei de pe Emirates.

Vardy a reușit dubla, a făcut 3-2 pentru Leicester, însă Arsene Wenger a fost extrem de inspirat și i-a introdus pe Ramsey și pe Giroud. Cei doi au reușit să marcheze din centrările lui Xhaka, aducând o victorie nesperată pentru Arsenal, scor 4-3.

Giroud a ajuns la 50 de goluri pe Emirates, francezul fiind depășit la acest capitol doar de Van Persie și Walcott.