(VIDEO) Surpriză în Spania; Barcelona, egal cu Betis Sevilla

Surpriză mare duminică, pe terenul lui Betis Sevilla, în etapa a XX-a a La Liga. Gazdele au reuși să remizeze cu Barcelona, într-un meci pe care foarte ușor îl și puteau câștiga.

Andaluzii au avut două bare în interval de trei minute, după minutul 70, şi au deschis scorul în minutul 75, prin Alex Alegria.

Catalanii au avut un gol valabil anulat la scorul de 0-1 şi au salvat un punct în minutul 90, după reuşita lui Luis Suarez.

După 1-1 la Sevilla, Barca poate pierde din nou contactul cu liderul Real Madrid. În cazul unei victorii pe Bernabeu, contra lui Real Sociedad, echipa lui Zinedine Zidane se va distanţa la patru puncte de catalani, în condiţiile în care madrilenii ar avea şi un joc mai puţin disputat.