(VIDEO) Egal spectaculos în derby-ul Angliei, Man United – Liverpool

Formaţia Manchester United a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată duminică, pe teren propriu, în compania echipei Liverpool, în etapa a XXI-a a campionatului Angliei.

Partida a fost una deosebit de spectaculoasă, cu un ritm foarte activ de joc și cu numeroase faze de poartă.

Liverpool a deschis scorul prin Milner, în minutul 27, dintr-un penalty venit în urma unei grave greșeli a lui Paul Pogba.

Pentru United a înscris Zlatan Ibrahimovici, în minutul 84, cu o lovitură de cap de mare efect.

Liverpool ocupă locul trei în clasament, cu 45 de puncte, la egalitate cu echipa de pe poziţia a doua, Tottenham Hotspur. Lider este Chelsea Londra, cu 52 de puncte, iar Manchester United este pe şase, cu 40 de puncte.