(VIDEO) Premier League: Chelsea revine extraordinar cu Man City și se detașează în fruntea clasamentului

Formaţia Chelsea Londra a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Manchester City, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Angliei.

Partida a fost una foarte spectaculoasă și dominată în primele 60 de minute de gazde, dar Chelsea a revenit extraordinar de pe final.

Au marcat Cahill ’45 (autogol) pentru City şi Diego Costa ’60, Willian ’70 şi Hazard ’90 pentru Chelsea.

În minutul 90+5, de la Manchester City a fost eliminat Sergio Aguero pentru un fault dur la David Luiz. Imediat după fault, pe teren a avut loc o încăierare între jucători, iar de la gazde a fost eliminat şi Fernandinho.

A fost al 8-lea succes la rând pentru Chelsea, care a ajuns la 34 de puncte, cu 4 peste City și Liverpool, care ocupă locul 2. „Cormoranii” au însă un meci mai puțin disputat.