(VIDEO) Chelsea face spectacol cu Everton și urcă pe prima poziție în Premier League

Echipa Chelsea Londra a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (3-0), formaţia Everton, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului englez şi a urcat pe primul loc în clasament.

Deși se anunța un meci greu pentru echipa lui Antonio Conte, Hazard (19), Marcos Alonso (20) și Diego Costa (42) rezolvând lucrurile încă de la pauză.

În repriza secundă Hazard a făcut dubla, iar Pedro a marcat și el pentru o victorie categorică a lui Chelsea.

În urma acestui rezultat, „aristocrații” au urcat pe prima poziție în clasament, cu 25 de puncte. Ei pot fi însă depășiți la finalul etapei dacă Arsenal și Liverpool își câștigă meciurile.