(VIDEO) O nouă rușine pentru Mourinho; Înfrângere la Istanbul și riscul eliminării din Europa League

Manchester United continuă seria de rezultate foarte modeste sub conducerea lui Jose Mourinho. „Diavolii” au pierdut joi la Istanbul, cu Fenerbahce, și riscă să rateze calificarea în șaisprezecimile competiției.

Partida de pe „Sucru Saracioglu” a început cu un gol splenind, marcat după doar un minut, de către Moussa Sow, care a și determinat desfășurarea ulterioară a partidei.

United a ținut mai mult de minge, fără a-și crea prea multe ocazii de poartă însă, iar Lens a făcut 2:0 în minutul 59, cu o altă execuție magnifică.

Oaspeții au redus din handicap în minutul 89, prin Rooney, prea puțin însă pentru a mai întoarce rezultat. După 4 etape, Manchester United a căzut pe locul 3 în grupă, având 6 puncte, cu unul mai puțin decât Fenerbahce și Feyenoord.