(VIDEO) Umilință pentru Jose Mourinho pe terenul fostei sale echipe

Revenire tristă pentru Jose Mourinho pe stadionul pe care a făcut istorie. Portughezul a fost învins duminică, scor 4:0, în partida pe care echipa sa, Manchester United, a jucat-o în deplasare pe Stamford Bridge.

„The Special One” a fost primit cu aplauze de suporterii „aristocraților”, dar meciul s-a transformat într-un coșmar chiar din primul minut, Pedro profitând de o gravă greșeală în apărarea „diavolilor” după doar 25 de secunde.

Cahill a majorat scorul în minutul 21, stabilind scorul la pauză. În repriza secundă Hazard și Kante au punctat și ei, stabilind cea mai drastică înfrângere pentru Mourinho de la venirea pe banca lui Manchester United.

În urma acestui rezultat Chelsea a urcat pe locul 4, având 19 puncte, la fel ca Tottenham și unul mai puțin decât Manchester City, Liverpool și Arsenal.
Manchester United, cu 14 puncte, cade pe locul 7.