(VIDEO) România face spectacol cu Armenia; Cea mai drastică înfrângere pentru armeni

România a învins sâmbătă, la Erevan, cu scorul de 5:0, într-un meci cu Armenia contând pentru preliminariile Campionatului Mondial de fotbal din 2018.

Partida a fost rezolvată practic în primele minute ale meciului, când România a obținut în minutul 3 un penalty și a trecut în superioritate numerică, datorită eliminării lui Malakyan.

Adi Popa a făcut 2:0 în minutul 10, iar 2 minute mai târziu Răzvan Marin a marcat la debutul său în echipa națională. La pauză s-a intrat cu 4:0, Stanciu marcând și el la o nouă gafă în apărarea armenilor.

Scorul final a fost 5:0, Chipciu înscriind în repriza secundă și stabilind cea mai severă înfrângere într-un meci oficial pentru Armenia.

În celălalt meci al grupei disputat de la ora 19:00, Muntengru s-a impus în fața Kazahstanului cu același scor.

După 2 etape, Grupa E este condusă de Muntenegru și România, ambele cu 4 puncte și golaveraj egal. Polonia și Danemarca trebuie însă să joace în meci direct.