(VIDEO) Barcelona, îngropată de portar; Catalanii au pierdut și la Vigo

FC Barcelona a suferit o nouă înfrângere în Primera Division duminică, în deplasarea de la Vigo, cu Celta, meci în care portarul Ter Stegen a avut o evoluție extrem de modestă.

Gazdele au avut 3:0 încă de la pauză. Sisto (22), Iago Aspas (32) și autogolul lui Jeremy Mathieu (33) au adus un scor neverosimil pe tabelă.

Catalanii au revenit după pauză, prin Pique (58) și Neymar (64), dar au fost îngropați de portarul Ter Stegen, care în minutul 77 a degajat în capul lui Pablo Hernandez, iar mingea a ricoșat în poartă.

Pique a făcut dubla în minutul 85, dar nu a fost de ajuns, astfel Barcelona a doua înfrângere în acest sezon și cade până pe locul 4, cu 13 puncte la activ. Atletico și Real conduc în clasament, ambele cu câte 15 puncte.