(VIDEO) Liga Campionilor: Real revine datorită unui gol senzațional al lui Ronaldo și învinge pe Sporting

Real Madrid s-a impus miercuri, în meciul zilei din Liga Campionilor, în fața lui Sporting Lisabon, cu scorul de 2:1, după ce a fost condusă până în minutul 89.

Sporting a jucat excelent pe Bernabeu, ridicându-se la înălțimea adversarului și având mai multe ocazii de poartă în prima repriză, încheiată fără gol marcat.

Imediat după pauză Bruno Cesar a deschis scorul, creând premizele unei surprize de proporții. Real a revenit însă pe final chiar prin Ronaldo, jucător creat de Sporting. Portughezul a transformat superb o lovitură liberă și a adus egalarea.

În prelungiri, pe fondul unei căderi psihice a oaspeților, Morata a mai înscris o dată și a adus prima victorie a Realului în noua ediție de Champions League.

În celălalt meci al Grupei F, Borussia Dortmund nu a avut nicio emoție la Varșovia, acolo unde a învins cu 6:0 în fața debutantei Legia.