(VIDEO) Real Madrid se impune la Sociedad și preia conducerea în Spania

Real Madrid s-a impus în deplasarea cu Sociedad, sâmbătă, scor 1:0, preluând conducerea în Primera Division, cel puțin până ce vor juca Atletico și Barcelona.

Fără Ronaldo şi Benzema, Real Madrid s-a impus la limită în deplasarea cu Real Sociedad şi a ajuns la zece victorii consecutive în La Liga. În prima repriză, Bale şi Nacho au ratat cele mari ocazii pentru echipa lui Zidane (min 15 și 40).

După pauză, portarul bascilor, Rulli, s-a remarcat în faţa lui Bale (min. 58). Tot galezul a fost cel care a decis meciul cu zece minute înainte de final, cu o lovitură devastoare de cap, după o centrare excelentă a lui Vazquez. Galezul a ajuns la 19 goluri marcate în acest sezon.

În urma acestui rezultat, Real trece pe prima poziție, având două puncte avans față de Barcelona și Atletico, care vor juca tot astăzi în etapa a 36-a.