(VIDEO) Tottenham marchează de 3 ori în 6 minute cu Man United și speră la titlu

Tottenham Hotspur a învins de o manieră entuziasmantă duminică, în derby-ul etapei a 33-a din Premier League, cu Manchester United, păstrând în continuare șanse la titlu.

Pe „White Hart Lane”, gazdele au dominat clar meciul, dar au marcat abia în minutul 70, prin Dele Alli. Au urmat alte două goluri pentru „spurs” în următoarele 6 minute, marcate de Alderweireld (74) și Lamela (76).

Scor final 3:0, iar în urma acestui rezultat Tottenham devine echipa cu cel mai bun atac și cea mai bună apărare din Premier League. Chiar și așa, elevii lui Mauricio Pochettino au 7 puncte sub liderul Leicester, cu 5 etape înainte de încheierea campionatului.

United rămâne pe 5, cu 53 de puncte și șanse tot mai puține la a prinde un loc de Champions League.