(VIDEO) Meci nebun în Anglia: Șase goluri în West Ham – Arsenal

Arsenal Londra a reușit doar o remiză în deplasare cu West Ham United, scor 3-3, iar liderul clasamentului, Leicester, se poate desprinde la 13 puncte de londonezi cu o victorie mâine la Sunderland.

Arsenal a condus în meciul cu West Ham cu 2-0 după golurile marcate de Ozil (18) și Alexis Sanchez (35). West Ham a revenit însă chiar spre sfârșitul primei reprize și Carroll a marcat în minutele 44 și 45+2. Același Carroll a marcat din nou chiar la începutul reprizei secunde și West Ham a preluat conducerea.

Al doilea hattrick din cariera atacantului lui West Ham nu a fost însă suficient pentru a aduce victoria gazdelor, întrucât Koscielny, în minutul 70, a egalat pentru Arsenal.

Formația pregătită de Arsene Wenger se află în acest moment pe locul al treilea al clasamentului cu 59 de puncte. Pe doi se găsește Tottenham, cu 62 de puncte, iar pe primul loc este Leicester, cu 69 de puncte.

West Ham, cu 52 de puncte, rămâne pe 6 și are tot mai puține șanse de a accede în Champions League.