(VIDEO) Real Madrid face spectacol cu Celta; Patru goluri în 25 de minute pentru Ronaldo

Real Madrid a făcut cel mai bun joc sub comanda lui Zinedine Zidane, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Celta Vigo.

A fost 7:1 pentru Real, într-un meci în care Cristiano Ronaldo a redevenit cel mai bun marcator din Europa (la egalitate cu Jonas de la Benfica) în acest sezon, marcând de 4 ori în doar 25 de minute.

Festivalul de goluri a fost deschis de Pepe. Fundașul portughez a înscrisl superb, cu capul, cu puțin timp înainte de pauză. În repriza a doua, au urmat patru goluri consecutive reușite de Ronaldo, între minutele 50 și 76, dintre care primele două au fost cele mai spectaculoase. Primul, în urma unui șut puternic de la 25 de metri, iar cel de-al doilea, tot cam de la aceeași distanță, din lovitură liberă.

Jese, în minutul 78, și Gareth Bale, trei minute mai târziu, au înscris ultimele două goluri ale partidei. Pentru Celta, Iago Aspas a marcat în minutul 62, în urma unei scărițe.