(VIDEO) Inter se impune la Torino și-și păstrează primul loc în Serie A

Inter Milano s-a impus la limită pe terenul lui Torino, scor 1-0, cu primul gol reuşit de francezul Geoffrey Kondogbia în acest sezon. Echipa lui Roberto Mancini bifează al şaptelea meci fără gol primit în actuala ediţie de Serie A şi rămâne în fruntea clasamentului.

Neînvinşi de cinci jocuri, oaspeţii au început bine la Torino şi au fost aproape de gol încă din minutul 10, când Icardi a trimis puţin peste.

Benassi, jucător crescut la tineretul Interului, a dat replica pentru gazde, dar şutul său de la 18 metri a lovit transversala.

La faza următoare, în minutul 31, Nagatomo a executat o lovitură liberă, Palacio a prelungit cu capul, iar Kondogbia a înscris cu o execuţie acrobatică.

În repriza a doua, Inter a răsuflat uşurată după ce Quagliarella şi Belotti au ratat incredibil din câiva metri.

Handanovic a mai închis încă o dată poarta pe final în faţa lui Vives şi Torino – Inter s-a terminat 0-1.

Dacă pentru nerazzurri a fost a şasea partidă la rând fără eşec, torinezii au uitat să mai câştige de şase etape.