Aceştia au trecut dramatic, la Sângerei, de Spicul Chişcăreni, în urma loviturilor de departajare.

Academia s-a văzut condusă cu 2-0 după numai 16 minute, pentru echipa lui Constantin Arbănaş înscriind Molla şi Luca.

Academia şi-a revenit în repriza secundă, Paşcenco şi Popovici restabilind egalitatea.

S-a ajuns la loviturile de departajare, unde jucătorii chişinăuieni au fost mai precişi, învingând cu scorul de 5-3.

Scorul zilei a fost stabili de campioana Milsami. Orheienii s-au distrat, în deplasare, cu Intersport, scor 6-1.

Pentru gruparea pregătită de Iurie Osipenco au marcat: Suvorov, Dulgher, Cojocari,Andronic, Monday şi Zariciniuc.

Într-o altă partidă din optimile cupei, Zaria nu a întâlnit probleme în partida cu Găgăuzia.

Bălţenii s-au impus lejer cu scorul de 3-0, graţie golurilor înscrise de Dao, Oşipko şi Iakovlev.