(VIDEO) Încă o surpriză în Premier League; Manchester United, învinsă de Swansea

Surprizele din etapa a 4-a din Premier League au continuat duminică. După ce Liverpool și Chelsea fuseseră învinse sâmbătă, și Manchester United a pierdut duminică, în deplasarea de la Swansea.

După o primă repriză echilibrată, United a deschis scorul în minutul 48, prin spaniolul Juan Mata.

Gomis (61) și Ayew (66) au întors însă scorul, aducând a doua victorie pentru galezi în acest sezon. Totodată a fost cea de-a treia victorie consecutivă pentru Swansea în disputele cu Manchester United. Toate meciurile s-au încheiat cu scorul de 2:1.

În urma acestui succes, Swansea a urcat până pe locul 4, cu 8 puncte la activ. Manchester United ratează șansa de a urca până pe 2 și rămâne cu 7 puncte.