Sheriff Tiraspol a suferit prima înfrângere în grupele Europa League din acest sezon. Meciul s-a terminat cu scorul 2-0

sheriff

Meciul din această seară s-a terminat cu scorul 2-0 în favoarea Manchester United. Astfel, echipa Sheriff Tiraspol a suferit prima înfrângere din grupele Europa League din acest sezon.

Primul gol a fost marcat de Jadon Sancho în minutul 17, iar cel de al doilea de către Cristiano Ronaldo în minutul 39, după ce arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri.

Amintim că jocul a fost disputat pe stadionul Zimbru din Chișinău și este cel de-al doilea meci in grupa E a Ligii Europei.

Până acum, Sheriff a disputat 55 de meciuri în Cupa UEFA/Liga Europa. Sheriff a obținut 11 victorii și 24 de remize, iar în 20 partide echipa a fost învinsă.

Sheriff Tiraspol urmează să mai joace patru meciuri. În urma tragerii la sorți care a avut loc pe 26 august la Istanbul, echipa a fost repartizată în grupa E alături de Manchester United (Anglia), Real Sociedad (Spania) și Omonoia (Cipru). Orarul meciurilor poate fi văzut aici.