Un angajat al brigăzii speciale Fulger a obținut locul I la Campionatul internațional de lupte Grappling 18+

ipiccy_image (45)

Poliția Republicii Moldova a informat că un angajat al al Brigăzii de poliție cu destinație specială ,,Fulger’’ Țugulea Cristian s-a clasat pe locul I la Campionatul internațional de lupte Grappling 18+.

Potrivit comunicatului, campionatul a fost organizat în data de 30 iunie 2022 și s-a desfășurat în incinta Centrul Sportiv de Pregătire a Loturilor Naționale din municipiul Chișinău.

Astfel, polițistul a luat trofeul la două categorii de greutate – 77 de kilograme și 88 de kilograme (profesioniști).

Conform instituției, tânărul are vârsta de 21 de ani și a obținut  victorii și la alte campionate atât locale cât și internaționale.

Amintim că echipa Republicii Moldova a câștigat Campionatul European de Fotbal pe Plajă (Euro Beach Soccer League) – Divizia B și va evolua la Jocurile Europene din 2023.