Formaţia pregătită de Cristian Efros a deschis scorul, minutul 17, prin Secrieru, după ce portarul gazdelor a ieşit dintre buturi.

Bucuria oaspeţilor a durat doar până în partea a doua, când gazdele au punctat de trei ori.

Voloşin a adus egalarea în minutul 58. Dinamo-Auto a trecut în avantaj în minutul 71, după golul lui Ivanov. Scorul final de 3-1 pentru gazde a fost stabilit de Cemîrtan în minutele suplimentare ale partidei.

După acest rezultat, Speranţa rămâne cu puncte în clasament. Suporterii formaţiei din Nisporeni i-au cerut demisia pe reţelele de socializare tânărului antrenor de la Speranţa – Cristian Efros.

În etapa viitoare, alb-albaştrii vor juca cu Zaria, iar Dinamo-Auto cu Sheriff Tiraspol.