image
Sursa foto: judoinside.com

VIDEO O nouă performanță pentru Denis Vieru: A câștigat Grand-Slam-ul din Abu Dhabi

Medalie de aur pentru Denis Vieru! Judocanul de 25 de ani a câștigat Grand Slam-ul de la Abu Dhabi!

El i-a învins pe Ali Alyammahi (EAU), Radu Izvoreanu (Moldova), Walide Khyar (Franța) și Ismail Misirov (Rusia).

Tot în categoria 66 kg, Radu Izvoreanu (19 ani) s-a clasat pe locul 5, fiind învins de ucraineanul Bogdan Iadov în meciul pentru medalia de bronz.

Denis Vieru a câștigat Grand Slam-ul de la Abu Dhabi

Medalie de aur pentru Denis Vieru! Judocanul de 25 de ani a câștigat Grand Slam-ul de la Abu Dhabi! El i-a învins pe Ali Alyammahi (EAU), Radu Izvoreanu (Moldova), Walide Khyar (Franța) și Ismail Misirov (Rusia). Tot în categoria 66 kg, Radu Izvoreanu (19 ani) s-a clasat pe locul 5, fiind învins de ucraineanul Bogdan Iadov în meciul pentru medalia de bronz. (video: ijf.org) Posted by Sport1.md on Friday, 26 November 2021