Principală  —  Ştiri  —  Diverse   —   Scor 1 la 1 în…

Scor 1 la 1 în meciul dintre Sheriff Tiraspol și Real Madrid, pe Santiago Bernabeu, în a doua etapă a grupelor UEFA Champions League

Sheriff Tiraspol continuă să scrie istorie. Campioana R. Moldova la fotbal a condus echipa Real Madrid în minutul 25, pe stadionul Santiago Bernabeu, cu scorul de 1-0 în cea de-a doua etapă a grupelor UEFA Champions League.

În minutul 25 în meciul dintre Real-Madrid și Sheriff Tiraspol, Cristiano a centrat din flancul stâng, iar Jasur Jakhshibaev a trimis balonul cu capul în poarta lui Courtois, portarul madrilenilor.

UPDATE 23:20 În minutul 64 Real Madrid egalează în meciul cu Sheriff, scor 1 la 1. Benzema a înscris din penalty-ul acordat după o intervenție asupra lui Vinicius.

UPDATE 22:45 Sheriff Tiraspol conduce la pauză, după prima repriză, cu scorul de 0 la 1.

Imagini video cu golul marcat de Sheriff puteți vedea aici

Echipele de start:

• Real Madrid: Courtois – Nacho, Militao, Alaba, Gutierrez – Valverde, Casemiro, Camavinga – Hazard, Benzema, Vinicius. Antrenor: Carlos Ancelotti
  • Sheriff: Athanasiadis – Costanza, Arboleda, Dulanto, Cristiano – Thill, Addo – Traore, Kolovos, Castaneda – Yakhsiboev. Antrenor: Iurie Vernidub

La 15 septembrie curent, Sheriff Tiraspol, campioana R. Moldova la fotbal, a învins în primul său meci din istorie în grupele Ligii Campionilor, cu scorul de 2-0, formația Șahtar Donețk, vicecampioana Ucrainei. Meciul s-a jucat la Tiraspol. DETALII AICI

În sezonul acesta Sheriff Tiraspol s-a calificat, în premieră pentru o echipă din campionatul moldovenesc, în grupele celei mai importante competiții europene intercluburi – UEFA Champions League (Liga Campionilor Europeni).