fbpx

Am luat bătaie și în Insulele Feroe. Moldovenii au cedat cu 2-1 și rămân pe ultimul loc în grupa de calificare la Mondiale

Reprezentativa de fotbal a Republicii Moldova a pierdut, scor 2-1, împotriva Insulelor Feroe. Partida a avut loc marți seara, pe stadionul din Torshavn.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Toate golurile partidei au fost marcate în repriza secundă. Feroezii au deschis scorul în minutul 68, dublându-și avantajul în câteva minute. Moldovenii au stabilit scorul final în minutul 84, prin Milinceanu, care a profitat de o bâlbâială din apărarea nordicilor.

În urma acestei înfrângeri, tricolorii rămân pe ultimul loc în grupa F de calificare la Cupa Mondială din 2022, cu un singur punct acumulat. Lidera grupei este Danemarca, cu 18 puncte după șase partide disputate.

Urmărește-ne pe Telegram și pe Instagram.