image
Sursa foto: Getty Images

Un suporter în tricoul Moldovei a intrat pe teren la meciul Franța - Elveția, de la București

În prima repriză a duelului de la București, un suporter a intrat pe teren, iar jocul a fost oprit pentru aproximativ un minut, jucătorii profitând de pauză pentru a se hidrata.

Bărbatul, îmbrăcat cu un tricou al naționalei Moldovei, a alergat pe teren și a fost pus la pământ de un steward sub privirile lui Presnel Kimpembe. Partida s-a reluat fără alte incidente.

Fanul care a intrat pe teren în timpul meciului FranȚa - Elveția e din Republica Moldova, o susține pe Zimbru Chisinau și e poreclit "Boro". Tânărul e recidivist! El a mai intrat pe teren și în septembrie 2017, în timpul meciului Moldova - Țara Galilor, scor 0-2, din preliminariile Campionatului Mondial din 2018.

De asemenea, el a intrat pe teren în timpul mai multor meciuri disputate în Divizia Națională.