fbpx

Tenismena Lia Belibova a câștigat trofeul SOUL Cup Tennis Europe 2021, la Istanbul

Tenismena moldoveană Lia Belibova a reușit să obțină trofeul SOUL Cup Tennis Europe 2021, organizat recent la Istanbul.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

„Este vorba despre categoria U12 a turneului încheiat zilele trecute în Istanbul, unde sportiva noastră le-a demonstrat tuturor cât de dulce poate fi o victorie atât de mult dorită. Felicitări, Lia! Noua generație va fixa Moldova pe harta tenisului mondial, sunt convins de asta!”, a scris Ceslav Ciuhrii, președintele Federației Naționale de Tenis din Moldova.

SOUL Cup a avut loc în perioada 20-28 martie, Turcia, Istanbul. În finala disputată cu Maryia Kolas din Belarus, Lia Belibova a acumulat un scor de 6/1 6/2. De asemenea, Lia Belibova a obținut locul II la dublu, calificându-se în semifinală în duet cu Luna Vujovic (Serbia).

SOUL Cup a avut loc în perioada 20-28 martie, Turcia, Istanbul. În finala disputată cu Maryia Kolas din Belarus, Lia Belibova a acumulat un scor de 6/1 6/2.
De asemenea, Lia Belibova a obținut locul II la dublu, calificându-se în semifinală în duet cu Luna Vujovic (Serbia).

Urmărește cele mai importante noutăți și pe canalul de Telegram ZUGO.