Cristiano Ronaldo a făcut praf din Barcelona lui Messi! Juventus câștigă grupa după 3-0 pe Camp Nou

Juventus s-a impus cu 3-0 pe Camp Nou în fața Barcelonei și a câștigat primul loc în grupa G din UEFA Champions League, scrie digisport.ro

La prima confruntare după ce a plecat de la Real Madrid, Cristiano Ronaldo a câștigat clar duelul cu Leo Messi.

A fost mai întâi un penalty obținut de portughez în minutul 12 pe care l-a transformat pentru 1-0.

Apoi McKennie a majorat diferența cu un vole superb din centrarea lui Cuadrado. Iar în repriza secundă, Cristiano Ronaldo a înscris din nou dintr-o lovitură de la 11 metri după ce a fost consultat VAR la un hands comis de Lenglet.

Juventus a pus capăt astfel unei serii de 38 de meciuri fără eșec pe teren propriu în Liga Campionilor a Barcelonei care dura din 2013.