Victorie pentru Moldova! Sportivii noștri au câștigat patru medalii la Cupa Belarusiei la taekwondo

taekwondo

Încă o victorie frumoasă pentru Republica Moldova. Sportivii noștri au reușit să obțină patru medalii la Cupa Belarusiei la taekwondo.

Ana Ciuchitu s-a impus în categoria de greutate 67 de kilograme, Stepan Dimitrov a cucerit argintul la 58 de kilograme, iar Vadim Dimitrov și Tatiana Țîmbalari au urcat pe treapta a treia a podiumului de premiere.

Un alt sportiv moldovean, Andrei Balan a ocupat locul 5.

Reamintim că, tot azi, a fost anunțat debutul de excepție pentru judocanul Petru Pelivan la o competiție de anvergură printre seniori. Sportivul de 20 de ani a cucerit medalia de bronz la Grand Slam-ul de la Budapesta.