Sport

CHAMPIONS LEAGUE / PSG a fost învinsă cu 2-1 de Manchester United în Liga Campionilor. VIDEO REZUMAT

În derby-ul primei etape a grupelor Champions League, Manchester United a învins-o pe Paris Saint-Germain cu 2-1, în deplasare pe „Parc des Princes”.

Pe arena pariziană, United a deschis scorul prin Bruno Fernandes în minutul 23, din penalty, după ce Martial ratase iniţial lovitura de pedeapsă, iar arbitrul a dictat repetarea ei. Francezii au egalat după pauză, prin autogolul lui Martial din minutul 55, dar Marcus Rashford a adus victoria englezilor în minutul 87.

Scorul serii l-a reușit FC Barcelona, care a trecut cu 5-1 de Ferencvaros Budapesta, pe Camp Nou.

Pentru Barca au marcat Messi, Ansu Fati, Coutinho, debutantul Pedri şi Ousmane Dembele. Ungurii, care au revenit în grupele Champions League după ediția din 1995, au înscris prin Igor Haratin.

În Grupa E, Lazio Roma, fără fundaşul român Ştefan Radu – accidentat, a câștigat cu 3-1 la Borussia Dortmund.