image
Sursa foto: Getty Images

Neymar răsuceşte din nou cuţitul în rana actualei echipe: Golul lui Sergi Roberto va rămâne în istorie

Neymar nu ratează nicio ocazie de a reaminti modul în care a eliminat-o pe Paris Saint Germain în perioada în care juca pentru Barcelona.

Starul brazilian căzut în dizgraţie la PSG consideră că golul lui Sergi Roberto, care a calificat-o pe Barcelona în sferturile de finală ale sezonului 2016-2017 din Liga Campionilor, este una dintre cele mai importante din istoria Barcelonei.

Roberto a înscris în prelungiri golul de 6-1 pentru Barca, în returul de pe Camp Nou, după ce catalanii au pierdut cu 0-4 în tur.

"Cel mai important gol a fost cel al lui Sergi Roberto. A fost golul care ne-a calificat, care va rămâne în istorie şi sunt bucuros că eu am fost cel care a dat pasa. Din punct de vedere al emoţiilor a fost unul dintre cele mai importante goluri din istoria Barcelonei", a declarat atacantul brazilian în vârstă de 27 de ani.

Barcelona a fost eliminată în acel sezon în sferturile de finală de Juventus, după 0-3 la Torino şi 0-0 pe Camp Nou.