Victorii pentru Tottenham și Liverpool
Sport 10 aprilie 2019, 16:10 | 1196

Tottenham şi Liverpool sunt favorite la calificarea în semifinalele Ligii Campionilor. Ambele au obținut victorii în partidele de pe teren propriu.

Tottenham a învins în manşa tur Manchester City cu scorul de 1-0. Sud-coreeanul Son a marcat singurul gol al meciului în minutul 78. Tottenham l-a pierdut pe Harry Kane. Starul lui Spurs s-a accidentat în minutul 55 şi a fost înlocuit cu Lucas Moura. În prima repriză, City a ratat o lovitură de la 11 metri prin Sergio Aguero. Liverpool a învins cu scorul de 2-0, echipa portugheză FC Porto. Nabi Keita, în minutul 5, şi Roberto Firmino, în minutul 26, au înscris golurile "cormoranilor". Lusitanii au ajuns la 19 meciuri consecutive fără victorie în Anglia.