City revine pe primul loc
Sport 4 aprilie 2019, 13:12 | 1129

Manchester City a revenit pe primul loc în Anglia după victoria confortabilă, 2-0 cu Cardiff, în etapa a 32-a din Premier League.

Kevin de Bruyne a deschis scorul după doar 6 minute, iar al doilea gol a venit înaintea de pauză, când Leroy Sane a marcat al 9-lea său gol din acest sezon. Trupa lui Guardiola are acum un punct avans faţă de Liverpool. În cele 6 runde rămase de disputat, Liverpool are un singur meci considerat dificil, cu Chelsea pe Anfield Road, în timp ce campioana en-titre are două obstacole de depăşit - va înfrunta Tottenham acasă şi Manchester United pe Old Trafford. Tottenham a revenit pe podium graţie victoriei cu 2-0 în faţa lui Crystal Palace la primul meci pe stadionul de 1 miliard de euro. Sud - coreeanul Son Heung-Min a marcat un gol istoric, iar danezul Erikssen a parafat succesul trupei lui Pochettino. Tottenham are un punct avans faţă de marea rivală, Arsenal.