Victorie concludentă pentru Inter
Sport 4 aprilie 2019, 15:30 | 990

Inter a obținut o victorie concludentă în meciul în care Mauro Icardi a revenit printre titularii echipei lombarde.

Inter s-a impus în deplasare cu genoa, scor 4-0. Nerazzurii au deschis scorul după doar un sfert de oră, prin Roberto Gagliardini. Revenit în echipă după două luni, Icardi a scos un penalty, în urma căruia Romero a fost eliminat, apoi tot el a transformat fără emoţii lovitura de la 11 metri. La zece minute de la reluare, Ivan Perisic a făcut 3-0, după o pasă primită de la Icardi. Gagliardini a reușit dubla pe final și a închis tabela. Inter și-a consolidat locul 3. AS Roma a remizat pe teren propriu cu Fiorentina, 2-2. Roma rămâne de trei etape fără victorie în Serie A și se află pe locul 7 în clasament. Și Lazio a ratat șansa de a se apropia de locul 4, ultimul care duce în Ligă. A pierdut pe terenul lui Spal, 0-1.