(video) Fotbalistul moldovean, Artur Ioniță, a marcat un gol în stilul lui Robin van Persie în ultima etapă a Seriei A

45805253_2100069090057853_2712883665515315200_n

Mijlocașul Naționalei Moldovei de fotbal, Artur Ioniță, a reușit un gol de excepție în poarta echipei Chievo Verona. Fotbalistul moldovean a marcat cel de al treilea și ultimul gol al echipei sale, din acel meci.

Artur Ioniță a marcat golul în minutul 43 după pasa lui Cacciatore. Meciul s-a încheiat cu scorul final de 3-0, pentru echipa mijlocașului moldovean. Au mai marcat Pisacane în minutul 16 și Joan Pedro în minutul 33.

Aceasta este a treia reușită a fotbalistului moldovean în acest sezon de Seria A. După 29 de etape disputate, echipa Caliari se clasează pe a 13 poziție cu 33 de puncte în activ.