(video) Wayne Rooney și-a trecut în cont primul hat-trick în MLS. Vezi reușitele atacantului englez

960

Atacantul echipei DC United, Wayne Rooney, și-a trecut în cont primul hat-trick în liga superioară din SUA, MLS. Fotbalistul englez a reușit să înscrie cele trei goluri în meciul împotriva echipei Real Salt Lake pe teren propriu încheiat cu scorul final de scor 5-0.

Golurile lui Wayne Rooney au fost marcate în minutele 34 (penalty), 41 şi 65. Vezi mai jos reușitele fostului jucător de la Manchester United și Everton.

Celelalte goluri au fost înscrise de Lucas Rodriguez, în minutul 76, şi Ulises Segura, patru minute mai târziu, iar Real Salt Lake a avut doi fotbalişti eliminaţi, Jefferson Savarino şi Marcelo Silva.

Rooney se află la DC United din iunie 2018 și a marcat 15 goluri în 24 de meciuri până acum pentru gruparea din Washington.

DC United este prima în Conferința de Est din MLS după trei etape din noul sezon, cu şapte puncte.