Continuă lupta pentru Ligă
Sport 19 februarie 2019, 13:52 | 1052

Roma a învins Bologna cu 2-1 și luptă în continuare pentru un loc de Champions League.

Oaspeții de pe Olimpico au ratat incredibil în prima parte. Ratările s-au răzbunat - în minutul 53 gazdele au primit un penalty după o combinație de efect între Dzeko și El Sharaawy, iar Kolarov a transformat impecabil pentru 1-0. Fazio a mai alungat emoțiile cu un sfert de oră înainte de final, când a marcat pentru 2-0 în urma unui corner. După ce Falcinelli a semnat o altă mare ratare a echipei lui Sinisa Mihailovic, a venit și golul la poarta lui Olsen: Sansone a trimis mingea în plasă, după o acțiune personala. Roma - Bologna s-a încheiat 2-1, iar capitolinii sunt pe locul 5 la o lungime în spatele lui Milan.