(video) UEFA Champions league. Real Madrid a trecut cu greu de Ajax, iar Tottenham a înscris de trei ori în poarta Borussiei

DzUSkKIW0AIiDl0

UEFA Champions League revine cu optimile de finală. Ajax a primit pe teren propriu Echipa Real Madrid, iar Tottenham a jucat pe teren propriu împotriva Borussiei Dortmund. Vezi mai jos rezumatele meciurilor.

#Ajax – Real Madrid

Prima repriză s-a încheiat fără goluri. În cea de a doua repriză Real Madrid a deschis scorul prin Benzema, iar Ziyech a egalat pentru Ajax. Scorul final a fost stabilit  de Asensio care a marcat în minutul 87 pentru victoria echipei din Spania.

#Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund

Prima repriză s-a încheiat fără goluri. În cea de a două repriză echipa londoneză a reușit să înscrie de trei ori prin Son, Vertonghen și Llorente. Meciul s-a încheiat cu scorul final de 3-0.