(video) UEFA Champions league. Zaniolo și-a trecut în cont o dublă, iar PSG este cu un picior în sferturi

DzPDUEoX4AUzgKB

UEFA Champions League revine cu optimile de finală. Manchester United a primit pe teren propriu campioana Franței, iar Roma a jucat pe teren propriu cu FC Porto. Vezi mai jos rezumatele meciurilor.

#Manchester United – Paris Saint-Germain

Prima repriză s-a încheiat fără goluri. Scorul a fost deschis în minutul 53 de fundașul Kimpembe, iar  Mbappe a dublat avantajul echipei după doar 7 minute. Partida s-a încheiat cu scorul final de 2-0.

#Roma – FC Porto

Prima repriză s-a încheiat fără goluri. Zaniolo a deschis scorul pentru Roma în minutl 70, iar peste 7 minute și-a trecut în cont o dublă. Lopez a marcat un gol important pentru Porto în minutul 79. Echipa calificată se va decide în Portugalia.