(video) Mijlocașul moldovean, Radu Gînsari, a marcat un nou gol în liga superioară a Israelului

byvtcrgvt-s-920×613

Fotbalistul naționalei Moldovei de fotbal, Radu Gînsari, a marcat în Liga superioară a Israelului. Aceasta este a cincea reușită a mijlocașului în actualul sezon.

Radu Gînsari a marcat un gol în meciul etapei a 18-a din campionatul Israelului contra formației Maccabi Petah-Tikva. Gînsari a înscris în minutul 49 al partidei, acesta fiind al treilea gol al echipei sale, iar în minutul 70 jucătorul moldovean a încasat un cartonaș galben. Hapoel a învins adversarul pe teren propriu cu scorul 4:2, în ciuda faptului că a scăpta gol deja în minutul 4, transmite moldfotball.com.

Acesta este al 5-lea gol al mijlocașului moldovean în vîrstă de 26 de ani în actuala ediție de campionat din liga superioară a Israelului.

După 18 etape disputate, echipa lui Gînsari se poziționează pe locul 5 al clasamentului, care numără 14 echipe participante.